İşte Şenol Güneş'in derbi planı

Günlerdir yarın oynanacak derbiyi kurgulayan Şenol Güneş, taktiği belirledi. İsabetli paslarla topa hükmedecek Kartal, orta alanda rakibin dengesini bozacak. Kanatlar da beklerin desteğiyle hücum ederek Galatasaray savunmasını zorlayacak.
23 Eylül 2016 09:21

Beşiktaş’ta yarın oynanacak Galatasaray maçının hazırlıkları tam gaz sürüyor. Son idmanda oyuncularına taktik ve pas çalıştıran teknik direktör Şenol Güneş’in, derbide sahaya yansıtmayı planladığı taktik de gün yüzüne çıktı.

Hafta boyu pas organizasyonları üzerinde duran deneyimli çalıştırıcı, isabetli ve olumlu pas yaparak topa sürekli sahip olma düşüncesi ile sahada olacak.

Atiba ve Gökhan bozucu güç

Kartal, bir yandan da en etkili yer olduğu orta alanı tamamen elinde tutup, aynı şekilde iyi kullandığı kanatlardan rakip kaleye yüklenecek. Son haftaların formda isimleri Quaresma ve Talisca, kanatlarda yer değiştirerek görev yapacak.

Ortadan ise Oğuzhan sürpriz çıkışlarla Galatasaray savunmasını avlamaya çalışacak. Atiba ve Gökhan İnler de, Selçuk, Sneijder ve Tolga’nın pozisyonlarını bozup, uzun paslarla takımı atağa çıkarma sisteminde yer alacaklar. Caner Erkin ve Gökhan Gönül ise arkadan ataklara destek verecek.

 

FANATİK