Hemen İstifa Mektubunu Bekliyorum!

Hemen İstifa Mektubunu Bekliyorum!
30 Nisan 2013 Salı 12:03

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'ın gündemi hakkında basın toplantısı düzenledi.

 

İşte Orman'ın açıklamaları:

Tamer Kıran Kendi İradesi ve Beşiktaşlılık Duruşu İle İstifa Etmiştir

Hafta sonu olan olaylar maalesef tüzüğün önüne geçti. Ben Beşiktaş Kulüp Başkanlığı'na aday olduğuım 2004 senesinde ve Beşiktaş Kulübü Başkanı olduğum Kongrede de ilk günden bu yana yanımda olan Tamer Kıran arkadaşımızdır. Tamer, eğitimi ve duruşu ile Beşiktaş'a verdikleri ile gecesini gündüzüne kattı. Tamer'in istifasını aldığım şeklindeki haberler tamamen gerçek dışıdır. Tamer Kıran kendi iradesi ve Beşiktaşlılık duruşu ile istifa etmiştir. Bundan önceki olan istifalar gibi normal bir istifa değil. Tamer için gerçekten çok üzüntülüyüm. Beşiktaş'a düzgün insanlar kazandırmak ana amacımken böyle insanların kırılmasından dolayı üzgünüm. Tamer Kıran'ın istifasını Yönetim Kurulu olarak toplanıp tekrardan görüşeceğiz. Olan olayları savunma gibi bir niyetimiz yoktur. Zaten biz savunan tarafta değiliz. Bu organize bir iş değildir. Sadece bir kazadır. O yapılan olayın tutulacak bir tarafı yoktur. Beşiktaş yönetim kurulu olarak bu olayları kınıyoruz. Bunun içerisinde olan hepsi ile mahkeme önünde mücadelemizi vereceğiz. Asla buna bir olayı örtmek gibi görmeyin. Gittiği yere kadar gideceğiz. Olay yargıya intikal etmiştir. Umarım artık böyle olaylar stadımızda olmaz. Stadımızda oynayacağımız son 1 maç kaldı.  Tüzük Tadilatı Kongresi'nden sonra bu konuyu bir kez daha tartışmak istiyorum.

Ben ve Arkadaşlarım Kimseyi Kandırmıyor

Kamuoyu önüne çıkıp yönetim kurulu üzerinde olup kendini kandırmış olarak hisseden kişi derhal istifa etmelidir. Eğer birazcık Beşiktaşlı duruşu olduğunu düşünüyorsa hemen bugün derhal istifa etmelidir. Ben ve arkadaşlarım kimseyi kandırmıyor. Beşiktaş'ın bugüne kadar 200 üzerinde davası varken bunların hiçbirisine iştirak etmeyip Beşiktaş Kongresi yaklaştı diye bu işlere girmek hiçbir şekilde tazvip edilemez. Bunun gereğinin hemen yapılmasını istiyorum. Bunu yüzyüze konuşulmasını beklerdim.

Tüzük İle Alakalı Çalışmaların En Son Vagonuna Bindim
Beşiktaş Kulübü'nde Tüzük ile alakalı çalışmaların en son vagonuna bindim. Benden evvel değerli abilerimiz bu tüzük ile ilgili çalışmalar yaptı. Bu toplantılara katıldığımda "ben de fikirlerimi söyleyeceğim. Benim söylediklerim kanun değildir. Bunun yeri Beşiktaş Genel Kurulu'dur" dedim. Buradaki bir tane amacımız vardır. Beşiktaş'ta bundan önceki olan süreçte yapılan ve tüzüğün müsade ettiği hareketleri engellemek ve Beşiktaş Kulübü Genel Kurulu'na mutlak hakim olmak ve bu olayların çıkmamasıdır. Bizim için en iyi tüzük gündemde olan tüzüktür. Bu tüzük bize her imkanı sağlamaktadır. Bizim bu tüzüğü değiştirip, bütün yetkilerimizi kısıtlamamızın ve bundan sonra bu şekilde olmasını istememimizin tek amacı Beşiktaş'ın bundan sonraki süreçte hür iradesi ile yönetim kurulu seçmesinden dolayıdır. Bu tüzün 2010 senesinde Divan Kurulu tarfından intikal ettirilmiştir. Son mali kurulda Tüzük tadilini bitireceğimi ve hızlıca yürürlüğe sokacağımızı söylemiştim.

Beşiktaş Tüzük Komitesi Ne Yapmıştır? 

Beşiktaş'ta herşey iyiye gitmeye başladığında Beşiktaş'ın hesaplarını Tüzük üzerinden yapılmasını samimiyetsiz buluyorum. Er meydanı yakında Beşiktaş Kulübü Genel Kurulu'na gelecek. Beşiktaş Tüzük Komitesi ne yapmıştır? Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu üzerindeki yetkileri azaltıp Genel Kurula vermiştir. Niçin Mayıs ayına alınmıştır? Şubat ayında vereceğiniz bütçenin bir değeri yoktur. Bir futbol takımının Avrupa Kupalarına katıldığı bütçe ile katılamadığı andaki bütçe bir değildir. Şubat ayının genel kurulunda Şampiyonlar Ligi'ne katılacağız deyip masraflar koyduğunuzda bu bütçenin bir önemi yoktur. Eğer sezon sonu yaparsanız Genel Kurul'dan izin alacaksınız. Siz borçlanıp Genel Kurul'un önüne gitmeyeceksiniz. Artık Beşiktaş'ı borçlandırma dönemi kapanma aşamasına gelmiştir. Eğer siz Genel Kurul'u ikna ederseniz transfer yapabileceksiniz. Beşiktaş'ta yetki alan kendi döneminde yetkisini kullanmaktadır.

Bizim Tek Amacımız Doğru Tüzük Yapılmasıdır

Herkes 3 senelik dönemi boyunca yetkilerini kullanacaktır. Eğer bunun üstüne yetki olacaksa Genel Kurul tarafından onaylanacaktır. Ben 3 tane konu haricinde bunların hiçbirine katılmadım. Bizim tek amacımız doğru tüzük yapılmasıdır. Başkanlık, iki dönemden ibaret olacaktır. Bir süre sonra Beşiktaş Kulübü Başkanlığının insanlara cazip kalacağını gördüğüm için bu maddeyi de biz koyduk.

Beşiktaş İçin Şahsi Kefaletimi Verdim

Bir dönemde Beşiktaş'a emek dökenler için direk olarak Divan'a girme özelliği sağladık. Tüzük, madde madde incelendiği zaman Beşiktaş'ın yönetim kurulu yetkilerini azaltan ve denetleme kurulunun yetkililerini arttıran bir düzen yaratmaktır. Harcamalardan yönetim kurulu üyelerinin sorumlu olduğunu bile yazdık. Oraya bir madde koyduk. 31 Mart'a UEFA Lisansı alınabilmesi için vergi dairelerine ve notere kendim gittim, Beşiktaş için şahsi kefaletimi verdim. Bütün borcu üzerime aldım. Buradaki amaç nedir? Daha evvelki yapılmış, taksitlendirmeler vardır.

Amacım Beşiktaş'a Fikri Olan İnsanların Önüne Açmaktır

Üyelik aidatı, bu tüzükte konuşulacak bir konu değildir. Biz giriş aidatına Genel Kurullarda yer verilmesini söyledik. Tüzüğün maddesi değildir. Benim şahsi gayretim ile aidat, 2000 TL'den 1200 liraya inmiştir. Buradaki amacım Beşiktaş'a fikri olan insanların önüne açmaktır. Son yapılan Kongre üyeliklerinin hepsi münferittir. Yüzde 72'si Üniversite öğrencisidir.

En İyi Tüzük Şuan Yönetimde Olan Tüzüktür

Derneğe veya şirketlere borcu olanların seçme hakkını kaldırdık. Halka açılma oranını Genel Kurul belirleyecek. Özünde bir çok madde var. Bu tüzüğün ana amacı bundan önceki yaşadıklarımızın bir daha yaşamamaktır. Benim ve arkadaşlarım için en iyi tüzük şu an gündemde olan tüzüktür. Bize yapılabilecek en iyi imkanı sağlamasıdır.

Her Gün Konuşan İnsanlar Bir Sene Önce Neredeydi?

Yürekleri bugün Beşiktaş için atan ve her gün konuşan insanlar bir sene önce neredeydi? Konuşmak isteyen, yüreği olan Genel Kurula gelebilir. Onları ikna etsin ve elinden geleni yapabiliyorsa da yapsın. Yönetim Kurulu sayımızı 10 kişiye yedek üyemizi 5'e indirdik. Arzum 8/4'dü. Fakat asgari müşterek de 10/5'i genel kurulun önüne sunduk. Kulübü zarara uğratanlar kulüp üyeliklerinden ihraç edilecektir dedik. Beşiktaş'ın tüzüğü diğer kulüplerden daha iyi bir tüzük haline gelmiştir.

Beşiktaş'ta En Önemsediğim Durum Tüzük Genelgesidir

İtiraz edenlerin gerçekten neye itiraz ettiklerini anlamış değilim. Bu tüzükte beğenmedikleri konuları Genel Kurul'da açıklasınlar. Bugün çok önemli bir gün. Ancak hep söylediğim gibi Beşiktaş'ta en önemsediğim durum Tüzük Genelgesidir.

Levent Erdoğan'ın Hemen İstifa Mektubunu Bekliyorum

Bu kadar tarihi bir yönetim kurulu içerisinde bulunup son süreçlerde bu konuşmaları yapması hiç yakışmadı. Madem biz onu kandırmışız. O zaman yanımızda bulunmasının anlamı yok. Hemen istifa mektubunu bekliyorum.

Ahmet Nur Çebi, Levent Erdoğan'ın Utanç Duyduğunu Söyledi

İcra takipleriyle kendisinin uğraştığını ve çok yorulduğunu söyleyerek Levent Erdoğan'a icra toplantılarına katılmasını söylediğini açıkladı. Ancak Levent Erdoğan'ın hem madi hem de manevi olarak bir destekte bulunamadığı için utanç duyduğunu ve toplantılara katılmadığını kendisine söylediğini dile getirdi.

Hepsi Palavra

Ahmet Nur Çebi haricinde kimse ile çalışmayacağım yönünde çıkan haberlerin hepsi palavra. Beşiktaş'ın birinci gündem maddesi Tüzük'tür. Tüzük bittikten sonra seçim konuşulmaya başlanır. Herkesin atladığı bir konuı var. Bizler de taraftarız. Hepimiz çok üzüldük. Hepimizden daha çok Tamer Kıran üzülmüştür. Bu olaylar bundan önce olduğu gibi organize edilip, tribüne insan sokulup Beşiktaş yönetimi aleyhine bağırttırılmış bir durum değildir. Bu olay vahim bir olaydır. Beşiktaş Kulübü olarak tüm desteğimizi olayların çözülmesi için vereceğiz.
Kaynak: Kartalbakisi.com

Yorumlar 9 Yorum Yaz

Yorum Listesi

 • ali ak 13 ay önce yorumlandı

  Ya arkadaslar diyorki f.o istifa etmedikce bir sey düzelmez diyo zaten adam diyoki genel kuruldan sonra secime gidecek kimileri istifa etsin diyo simdi tam zamani ciksinlar bakalim kimlermis baskan adaylari görecez sakin begenmediginiz adamin eline kalmayin sizin yaptiklariniz düpedüz nankörlüktür.

  4
  -1
 • maf 13 ay önce yorumlandı

  mico1903 kına yak kocum

  0
  0
 • elezer tüm yorumlarını oku 13 ay önce yorumlandı

  tuzuk besiktas icin bir tuzaktir..bunu soyleyenlere bakin hep besiktasi iceriden yemis demirorenin artiklaridir..ve tuzugun neresinde tuzak oldugunu da aciklamazlar..cesmelerini kesiyor baskan, nerden saldiracaklarini sasirdilar..demirorenin kurdugu sistemin sonuna gelindi..son cabalariniz da fayda etmeyecek...

  11
  0
 • akifsen 13 ay önce yorumlandı

  helal baskanım adamın dibisin maneviyatda yaramıs..s.aybabayıda göndereceksen bi umrede benden

  14
  -5
 • pascal968 13 ay önce yorumlandı

  besiktas tribunleri tezahuratlarina baslarken hep beraber derler sayin baskan hep beraber erdemlik yapin istifa ediniz

  5
  -23
 • evren345 13 ay önce yorumlandı

  Fikret Orman istifa ederse hicbir sey duzelmez. Herkes emin olsun ve destegini esirgemesin aceleyle olusturulmus bir yonetimden curukleri cikarip daha iyilerini kadroya katarak insallah onumuzdeki sezon icin saglam bi yonetim ve saglam bir takimi bizlere kazandiracaktir.

  20
  -2
 • besiktasli emin 13 ay önce yorumlandı

  http://imzakampanyam.com/ibrahim-altinsay-besiktas-futbol-takiminin-ceo-su-olsun-imza-kampanyasi herkes imzalasin beyler ve bayanlar

  13
  -7
 • besiktasli emin 13 ay önce yorumlandı

  http://imzakampanyam.com/Ibrahim-Altinsay-Besiktas-Futbol-Takiminin-Ceo-su-Olsun-imza-kampanyasi İbrahim Altınsay'ı futbol takımının başında görmek istiyoruz diyen bütün tarftarları desteğe bekliyoruz.

  11
  -7
 • ahmet a. 13 ay önce yorumlandı

  fikret orman istifa etmeden hiçbir şey düzelmez.

  7
  -43

Yorum Yaz

 • Kullanıcı Adı:

 • Yorum:

 • @name x

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Yorumlar Üye Olun!
Üyeler Üye Olun!