Aralarındaki dostluk pekişir! Mahmut Uslu...

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK TV'de Gündem Özel programında açıklamalarda bulundu.
21 Eylül 2016 20:25

Galatasaray ile oynanacak derbi öncesi konuşan Fikret Orman, birçok konuya açıklık getirirken Mahmut Uslu'nun açıklamalarına da kısa bir cevap verdi.

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu'nun ''TFF ve hakemler Beşiktaş'ı kolluyor. Neden kolluyor anlamış değilim''sözlerinin hatırlatılması üzerine Fikret Orman, ''Beşiktaşlıların bir duruşu vardır, onun için ben bu tür polimiklere girmeyeceğim. Ama şu açıdan sevindim, Galatasaray ile maç yağacağız ve bir Fenerbahçe yöneticisinin Galatasaray tarafında hareket etmesine sevindim... Aralarındaki dostluk pekişir...'' ifadelerini kullandı.

İşte Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın öne çıkan açıklamaları...

''TARAFTARIMIZ İLE MAÇI KAZANACAĞIZ''

"Uzun aradan sonra deplasman yasakları kalkıyor. İki takımın da seyircisinin olacağı güzel bir maç bekliyoruz. Umarım bizim için sonuç da güzel olur. Futbol taraftarlarla güzel bir oyun. Bazı endişelerim de var. Vodafone Arena akustik olarak da çok güzel bir stadyum ama amacı Beşiktaş'a hizmet olan taraftar gruplarının sakin olmalarını rica ediyorum. Rakip takım taraftarının da aynı tutumda olmasını rica ediyorum. Beşiktaş'ın çok güzel bir kadrosu var, taraftarlarımız ile buluşup maçı kazanacağız. Galatasaray taraftarına ayrılan biletleri Galatasaray kulübüne vereceğiz. Satışı onlar yapacaklar. Taraftarımızla bütünleşmemizi sağlayacak yeni bir organizasyonumuz var. Bu bir sürpriz olacak. Bütün futbolseverlerin beğeneceğini düşünüyorum. Skor tahmini yapmak istemiyorum. Beşiktaş'ın kazanacağına dair bir tahminde bulunsam karşı taraf için motivasyon kaynağı oluyor."

--Haber reklamdan sonra devam ediyor--


''KIEV MAÇINDA BİLET FİYATLARINI DÜŞÜRDÜK''

"32 bin kombine ile oynuyoruz. Taraftarımız daha çok istiyor ama satamıyoruz. Bilet fiyatları konusunda taraftarımız haklı ama diğer türlü biletler karaborsaya düşüyor. Karaborsacılar kazanacağını Beşiktaş kazansın. Dinamo Kiev maçında bilet fiyatları biraz daha düşecek. 42 bin koltuk, 32 bin kombine var. Sponsorlarla beraber elimizde 6 bine yakın bilet kalıyor. Kiev maçı için bilet fiyatlarını düşürdük eminim alanlar memnun kalırlar.''

''BASKETBOLDA BU SENE BEN DE MAÇLARA GİDECEĞİM''

"Basketbolda iyi bir kadro kurduk. Yeni hocamıza da güveniyoruz. Rakiplerimiz de önemli yatırımlar yapmıyor. Kendi bütçemiz içerisinde biz de iddialıyız diye düşünüyorum. Basketbol salonlarına da yatırım yapacağız. Basketbolda gelirleri arttırmamız lazım. Basketbolda artık taraftarımız da maçlara geliyor. Bu sene ben de maçlara daha fazla gideceğim."

''101. YILIMIZDA BİZİ PARÇALAMAYA ÇALIŞTILAR''

Beşiktaş'ın önü kesilmek için adımlar atılmaya başlandı. Bizim birlik ve beraberliğimizi bozmak için yapılıyor. Biz bu fotoğrafı 101. yılımızda da gördük. Bir anda camiamız parçalanmaya çalışıldı. Bütün Beşiktaşlılar'ı provokasyona gelmemeye çağırıyorum. Ben bu sene artık tüm 2 yıldızlı formalarımızın satılacağını düşünüyorum."

KAYNAK:SPORX