Fikret Orman, 8 yeni transfere sözleşme imzalattı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yeni transferlerin imza törenini düzenledi. Fikret Orman'ın imza törenine, Talisca, Caner Erkin, Gökhan İnler, Atınç Nukan, Utku Yuvakıran ve Aboubakar katıldı.
02 Eylül 2016 16:32

Beşiktaş Kulübü 8 yeni transfer için imza töreni düzenledi. Caner Erkin, Gökhan İnler, Aboubakar, Fabricio, Talisca, Atınç Nukan, Utku Yuvakuran ve Oğuzhan Aydoğan, Vodafone Arena'da basın mensuplarının karşısına çıktı. Transferde bütçeleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Orman, "Herkese hayırlı bir sezon olmasını diliyorum. Çok zor bir transfer dönemi geçirdik. Geçen sezon Atınç'ı ve Demba Ba'yı satmamız bize rahatlık getirmişti. Bu sezon ise hedefimiz şampiyon kadroyu korumaktı. O yönde hareket ettik. Bunun dışına sadece Gökhan Töre'yi kiralık vererek çıktık. Bundan 15 gün öncesine kadar sadece Gökhan Töre'den 3 milyon euroluk bir bütçemiz vardı" dedi. 


MARIO GOMEZ VE JOSE SOSA AÇIKLAMASI

Mario Gomez ve Jose Sosa transferi hakkında da konuşan Orman, "Sattığımız kadar oyuncu alıp, 59 milyon euroluk bütçeyi aşmamamız lazım. Sonrasında da kar etmeye geçmemiz gerekiyor. Mario Gomez'in tekrar takıma gelme süreçleri oluşmuştu. Sosa'yı Milan'a istediğimiz bedelde sattık. Çok fazla oyuncu alsaydık, toplama takım haline gelirdik. Bu dönemde bazı yaptığımız transferleri proje transferi olarak yaptık. Geldiğimiz günden bu güne, 4 yılda Beşiktaş'ımız stadını bitirmiş ve şampiyonluk beklentisi içinde olan bir kulüp haline geldi." ifadelerini kullandı. 

"ABOUBAKAR İLE 4 SENELİK ANLAŞMA YAPACAĞIZ"

Aboubakar transferi hakkında konuşan Orman, "Zor bir transfer dönemi geçirdik, hamdolsun ki bitti. Beşiktaş'a hayırlı olsun. Çok verimli bir transfer sezonu geçirdiğimizi düşünüyorum. Aboubakar'ı bu sene transfer edecektik ama bu FFP'den dolayı bu sene kiralık olarak aldık. Aboubakar ile önümümüzde sene içerisinde 4 yıllık anlaşma yapacağız." dedi.

Gökhan İnler transferi hakkında konuşan Orman, "Gökhan'ı zamanında çok almak istemiştim. Çok büyük bir Beşiktaşlı. Leicester'a gitmeden de konuştuk ama kısmet bugüneymiş. Çok karakterli, çok tecrübeli bir oyuncu. Şampiyonlar Ligi'nde de katkı sağlayacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdal Torunoğulları krizi hakkında da konuşan Orman, "Erdal Bey çok sevdiğim biridir, ailem gibidir. Kendisi çok düzgün bir arkadaştır. Kendisi ile konuştum. Hata yaptı, çok acele karar verdi. Şimdilik kendi işlerine yoğunlaşması gerektiğini, sonra kulübe tekrar dönmesi gerektiğini söyledim. O da kabul etti." şeklinde konuştu.

 


"ATINÇ NUKAN'I TRANSFER ETTİK, ÇÜNKÜ..."

Beşiktaş'ın transfer politikası hakkında da konuşan Orman, "Atınç kulübümüzden yetiştiği için UEFA'nın kotasına girebiliyor. Caner de aynı şekilde yerli oyuncu statüsünde o kotaya dahil oldu. Aras ve Ömer Türkiye'de doğmadıkları için yerli oyuncu olarak sayılmıyorlar" dedi.

"SOSA İÇİN 4 MİLYON EUROLUK TEKLİF GELDİ"

Sosa için gelen teklifin 4 milyon euro olduğunu ancak Sosa'yı 7 milyon euroya sattıklarını vurgulayan Orman, "Beşiktaş'ın bir stratejisi var ve ona göre hareket ediyoruz. Bizim hiçbir zaman Sosa'yı satma niyetimiz yoktu. Ona gelen teklif 4 milyon euro'ydu ve satmayacağımızı söyledik. Sonra talep ettiğimiz 8 milyon + bonuslar olan teklif gelince, 3,4 milyon euro'yu aldığımız oyuncu için gelen bu teklifi kabul ettik." şeklinde konuştu.

Yapılamayan stoper transferi için de açıklama yapan Orman, "Stoper için gelen son dakika teklifler menfaatlerimizle uyuşmuyordu. Rhodolfo'nun geri dönmesi bizim için pozitif bir durum. Atınç yerine yabancı birini transfer etmiş olsak forvet veya orta sahadan birini UEFA kadrosundan çıkarmak zorundaydık. Bizim için önemli olan şey takımdaki oyunculara zamanında paralarını ödemektir. Eylül itibariyle kulübümüzün oyunculara bir kuruş borcu yoktur." ifadelerini kullandı.

"OĞUZHAN ÖZYAKUP İÇİN DAHA ÖNCEDEN DE TEKLİF GELDİ"

 

Fikret Orman: Oğuzhan'a 15 milyon Euro teklif gelmişti. Kendi hedefleri var. Beşiktaş'ın yıldız futbolcusudur.

Oğuzhan için daha önceden de teklifler geldiğini dile getiren Orman, "Oğuzhan'a daha evvelden de teklif gelmişti. Oğuzhan çok önemli aşama kaydetti. O Beşiktaş'ın star oyuncusu. Oğuzhan bu sene Şampiyonlar Ligi'nde Usta Oğuzhan'ı gösterecek. Oğuzhan transfer yapmak için yapacak bir oyuncu değildir. Oğuzhan'ın transferinde hem Beşiktaş'ın hem de Oğuzhan'ın manfaeeti önemli." dedi.

"TOLGA ZENGİN'E BEŞİKTAŞ TARAFTARI SAHİP ÇIKMALI" 

Tolga Zengin'e Beşiktaş taraftarının sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Orman, "Tolga Zengin şampiyon takımın kalecisi ve Beşiktaş'ın kaptanı. Hepimizin görevi Beşiktaş'a sahip çıkmaktır ve taraftarlık da böyledir. Kimin haddine Tolga hakkında böyle şeyler ortaya çıkarmak. Türkiye'nin efsane kalecilerinden biri bizim teknik direktörümüz. Şenol Güneş'e hangi kaleciyi oynatacağını biz mi öğreteceğiz. Geçen sezonki şampiyonluğu yaşadıysak Tolga'nın da büyük emeği vardır." dedi.

"BOYKO BENİM ÇOK BEĞENDİĞİM BİR KALECİ"

Boyko'nun Malaga'ya transfer sürecini anlatan Orman, "Boyko çok iyi bir kaleci. Biz çok beğenerek aldık. Bana sorarsanız dünyanın en iyi kalecilerinden birisi. Kalsaydı özgüven kaybına uğrayacaktı. Ben oyuncumu kaybetmek istemiyorum. O gidecek Malaga'da kendini gösterecek ve geri gelecek. Onu bunun için gönderdim." şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ BAMBAŞKA BİR HALE GELDİ" 

Beşiktaş'ın kısa bir süre içerisinde bambaşka bir noktaya geldiğini ifade eden Orman, "Eskiden 10.000 euro civarında maç başı ödüyorduk. Bunu değiştirdik puan başı 4 bin euro yaptık. Artık kontratları bu sistemle götürüyoruz. Biz kaybederken başkaları kazanmasın diye bunu yaptık. Şampiyonlar Ligi'nde çok zor bir gruptayız. 1.'de çıkabiliriz 3.'ü de olabiliriz, 4.de olabiliriz. Biz çok zor bir rakibiz. Takımdan çok umutluyum" dedi.

"VELİ KAVLAK'IN SÖZLEŞMESİ DONDURULDU"

Veli Kavlak'ın sözleşmesinin dondurulduğunu vurgulayan Orman, "Veli'nin kolunda bir ağrı var. Sözleşmesini uzattığımızdan beri sıkıntısı var. Ona sözleşmesini ameliyat süresince durdurmak istediğimizi durduralım dedim. Sakatlık 1,5 yıl sürmez. Kimin hatası bilmiyorum ama birinin hatası var. İlk önce sözleşmeyi durdurmaya çok sıcak bakmadı ama artık sıcak baktığı haberini aldım. Biz onu tribünde değil sahada görmek istiyoruz. Onun bir an evvel takıma dönmesini istiyorum." şeklinde konuştu.

"32 BİN KOMBİNE KART SATTIK"

Beşiktaş'taki kombine çalışmaları hakkında da konuşan Orman, "Beşiktaş namuslu bir kulüptür. Bizim kurucularımız helal paralar kazanıp helal para yedirdiler futbolcularımıza. Biz ahlaksız şeyler içerisinde olmayız. Bizim ana ilkelerimiz var. Oyuncularımız ailemizin parçası ama pırlanta gibi çocuklar. Ben oyuncularımı çok görmem, çok müdahil olmam ama şefkat göstermek gerektiği zaman gösteririm, kızmam gerektiği zaman da kızarım.Şu an 32 bine yakın kombine satmış durumdayız. 80 bin olsa onu da satarız. Kombine satmak önemli değil stadın dolması lazım. Kombine alan gelmezse bize bir kazancı yok." dedi. 

 


Atınç Nukan: "Burası benim ailem. Bana böyle hissettirdikleri için herkese teşekkür ediyorum. Kendime çok şey kattığımı düşünüyorum. Almanya ve Türkiye arasında çok fark var. Onlar daha sistematik yaşıyor, biz daha duygusalız. Onlardan kendime kazandırdığım şeyleri, burada artı olarak göstermek istiyorum."

Fabri: "Özellik olarak komple bir kaleci olduğuma inanıyorum. Tabii ki mükemmel değilim. Günlük çalışmalarımla beraber yeteneklerimi yukarıya çekmeye çalışıyorum."

Aboubakar: "Kendime bir gol rakamı koymuyorum çünkü bu bir takım sporu. Takımı hedefe götüren katkıyı tüm takım olarak yapmaya çalışacağız. Herhangi bir baskı hissetmiyorum. Başkanımız beni almak için büyük bir çaba gösterdi. Bana artık tek bir görev düşüyor. O da bu takım için en iyisini yapabilmek"

Talisca: "Yeni bir sayfa açıyorum. Çok mutluyum. Beşiktaş'ın başarısı için tüm kulvarlarda arkadaşlarım ile beraber elimden geleni yapacağıma söz veriyorum."

 

"CANER ERKİN'E SİYAH-BEYAZ ÇOK YAKIŞTI"

Caner Erkin'e siyah-beyazlı formanın çok yakıştığını vurgulayan Orman, "Caner'i de önceden istiyorduk. Siyah-beyaz ona çok yakışmış. Beşiktaş'ta görmek istediğimiz bir oyuncuydu. Bize kiralık geldi ama satın alma opsiyonu bizde. İnşallah futbolcu burada bıraktıracağız ona. Atınç'ın Almanya'da oynaması çok faydalı oldu. O bizim evladımız, çok iyi bir Beşiktaşlı.Talisca'da Beşiktaş'a büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir oyuncumuz. 2 senelik kiralık aldık. İnşallah o da eski takımına karşı iyi oynar." şeklinde konuştu.

"MİLLİ TAKIM'IN SOL VE SAĞ BEKİNİ ALDIK" 

Caner Erkin ve Gökhan Gönül transferleri hakkında da konuşan Orman, Biz Beşiktaş'ta Milli Takım'ın en iyi sol oyuncusunu görmek isteriz diye söyledik. Caner de Gökhan da kullanılmak üzere yapılacak transferler değil. İkisi de Türkiye'deki en önemli sağ ve sol beklerden. Caner Erkin'e milli takımın solundaki en iyi oyuncuyu görmek istediğimizi söyledim. Gökhan'ı da "kullanmak" için almadık" dedi.

 

CANER ERKİN: "BU İŞLERİ ARTIK BÜYÜTMEYİN" 

Orman'ın ardından söz alan Caner Erkin, "Ben şu an Beşiktaş'ta oynuyorum ve profesyonel bir oyuncuyum. Biz gittiğimiz her kulüpte elimizden geleni yapmalıyız. Beşiktaş taraftarı çok sahiplendi beni. Burada olmaktan çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

"F.BAHÇE'DE BAYA ZOR BİR DÖNEM GEÇİRDİM"

Beşiktaş'a transferi hakkında konuşan Gökhan, "Fenerbahçe genç takımındaydım o dönem baya zor bir dönem geçirdim. Kariyerimde başka takımlarda kendimi gösterdim ama benim kalbimde hep Beşiktaş'ta vardı. Başkanıma da çok teşekkür ederim. O olmasaydı bu transfer olmazdı. Bu büyük kulüp için elimden geleni yapacağım" dedi.