Çarpıcı bilgiler! Talisca'yı neden yolladılar...

Lizbon’daki dev randevuda Beşiktaş’a hayat veren Brezilyalı yıldızın geçtiğimiz aylarda bonservisine 20 milyon euro teklif eden Çin ekibine gitmeyi reddettiği için Başkan Filipe Vieira ile ters düştüğü belirlendi. Talisca attığı müthiş golden sonra sergilediği sevinçle de Benfica defterini kapattığını gösterdi.
15 Eylül 2016 05:00

Benfica ile Beşiktaş arasında önceki gece Lizbon’da oynanan Şampiyonlar Ligi maçına damgasını vuran isim hiç şüphesiz Anderson Talisca oldu. Kartal’ın 2 yıllığına Benfica’dan kiraladığı Brezilyalı yıldız 90+3’te attığı müthiş golle siyah-beyazlıları hayata döndürürken, eski takımını adeta şoka soktu.
Gözden çıkardı


Attığı golden sonra ve karşılaşmanın ardından sergilediği sevinçle dikkatleri üzerine çeken Talisca’nın, Benfica’ya geri dönüşünün olmadığı öğrenildi.


22 yaşındaki Brezilyalı futbolcu ile Portekiz kulübü arasında yaşanan sorunları araştıran Milliyet ilginç bilgilere ulaştı.
Benfica ile Talisca arasındaki iplerin geçtiğimiz aylarda Çin’den gelen teklifin ardından koptuğu belirlendi. Çin liginin en önemli ekiplerinden birinin Brezilyalı futbolcunun bonservisi için Benfica’ya tam 20 milyon euroluk teklif yaptığı belirtildi. Başkan Luis Filipe Vieira’nın bu cazip teklifi hemen kabul ettiği ancak Talisca’dan olumsuz yanıt aldığı aktarıldı.


Genç oyuncunun Çin’e gitmeyi reddetmesiyle bütün hesapları bozulan Vieira’nın bu gelişme üzerine takımda kalması halinde yıllık ücreti de artacak olan Talisca’yı kesin olarak gözden çıkardığı ifade edildi.


Tam 25 milyon euro


Attığı harika golden sonra ortaya koyduğu sevinç ise Talisca ile Benfica arasındaki köprülerin atılmasına neden oldu.
Genç futbolcunun eski kulübü Benfica’ya geri dönmek istememesi Beşiktaş’ın iştahını kabarttı.
Siyah-beyazlıların, sözleşmesindeki satın alma opsiyonu tam 25 milyon euro olan Talisca’yı makul bir bedel karşılığında kadrosuna katabileceği aktarıldı.


Yönetimin şimdiden sezon sonunda başarılı oyuncunun bonservisini 8-9 milyon euro gibi bir rakama almak için Benfica ile pazarlık masasına oturmanın hesaplarını yaptığı vurgulandı.
 

 

MİLLİYET