"Beşiktaş açık ara favori"

Ukrayna spor sitesi Sport.ua yazarı Andrii Varchak, FANATiK’e Kartal’ın rakibi Dinamo Kiev’i yorumladı ve ekledi: Dinamo’nun en zayıf bölgesi savunma hattı... Quaresma, Talisca, Aboubakar gibi isimler Kiev’i zorlayacaktır. Sakat ve cezalı isimleri oldukça fazla. Beşiktaş, sahasından kolay bir galibiyetle ayrılabilir. Dinamo’nun tek dikkat edilmesi gereken ismi ise Andriy Yarmolenko!
27 Eylül 2016 07:58

Ukrayna spor sitesi Sport.ua yazarı Andrii Varchak, FANATiK’e Kartal’ın rakibi Dinamo Kiev’i yorumladı:

Kiev’in Ukrayna Ligi’nde geçen hafta Olimpic’i 4-0 yenmesi, Şampiyonlar Ligi için ölçüt olamaz. Çünkü Ukrayna’daki savaş sürüyor ve bundan dolayı güvenlik gerekçesiyle Ukrayna Premier Ligi’ndeki tüm kulüpler maçlarını Dinamo Kiev’in stadında oynuyor. Yani tüm destek Dinamo Kiev’e... Ek olarak bu sezon evlerinde 2 maç kaybettiler ve bu durum     17-18 yılda ilk kez olan bir durum.

Başarılı olamazlar

Dinamo, Ukrayna’da belli bir başarı elde edebilir ama Şampiyonlar Ligi arenasında bu imkansıza yakın. Takımın en dikkat çeken isimlerinden stoper Aleksandar Dragovic’i Bayer Leverkusen’e sattılar. Takıma önemli sayılabilecek bir transfer de yapılmadı. Ek olarak Beşiktaş karşısında sakatlığı sebebiyle sağ bekte Danilo Silva oynamayacak. Onun yerine görev yapacak Mykola Morozyuk da çok etkili bir isim değil. Orta alanda Sergiy Sydorchuk da kart cezası sebebiyle Beşiktaş karşısında görev yapamayacak.

Kanatlarda tehlike var

En tehlikeli bölgelerinin isekanat hattı olduğunu söyleyebilirim. Sağ bölgede Andriy Yarmolenko, takımın ön plana çıkan ismi. Hafif bir sakatlığı vardı ama bu karşılaşmada oynamasını bekliyorum. Olimpik Donetsk karşılaşmasında son 25 dakikalık bölümde görev yapmıştı. Bence Beşiktaş, sahasından kolay bir galibiyetle ayrılabilir. Çünkü Beşiktaş’ın en güçlü olduğu yer hücum hattı. Quaresma, Talisca, Aboubakar gibi isimler Kiev’i zorlayacaktır. Dinamo’nun ise en zayıf bölgesi savunma hattı... Sakat ve cezalı isimler oldukça fazla. 

 

KAYNAK:FANATİK