Benfica'ya acımam

Kartal’ın yeni sambacısı Anderson Talisca, A Spor’a konuştu. Brezilyalı yıldız, “Beşiktaş’a gelmeyi ben istedim çünkü hem Benfica hem benim için çıkmaz bir yola girmiştik. Şampiyonlar Ligi maçında gol atmayı çok istiyorum” dedi..
09 Eylül 2016 09:23

Beşiktaş'ın yeni 'beyni' Anderson Talisca, A Spor'un sorularına çarpıcı yanıtlar verdi. Brezilyalı yıldız, Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Benfica maçında eski takımına karşı gol atmak istediğini söyledi. Benfica gibi büyük bir kulüpten Beşiktaş gibi başka bir büyük kulübe geldiğini ifade eden Talisca, "Tabiki transfer süreci farklı oldu. Başka şeyler de olabilirdi transfer sürecinde ama bizi bu noktaya getirdi. Artık hem Benfica için hem benim için çıkmaz bir yola girdik ve ben Beşiktaş'a gelmek istedim. Kendi isteğimle buradayım ve burada olmaktan dolayı da çok mutluyum" dedi.

SEVİNMEK BU İŞİN PARÇASI


Portekiz ekibinde iki güzel sezon geçirdiğini belirten Brezilyalı oyuncu şöyle devam etti: "Benfica bana güvendi, beni transfer ettiler ama şu anda buradayım. Kesinlikle profesyonel düşünüyorum. Beşiktaş formasını ıslatmak için giyiyorum. Maçta elimden geleni yapacağım. Eğer gol atarsam da tabi ki sevineceğim. Sevinmek bu işin bir parçası. Gol attıktan sonra Beşiktaş futbolcusu olarak golümü kutlayacağım."

10 NUMARA OYNAMAYI SEVİYORUM


Beşiktaş'ta transfer olmasını isteyen kişinin teknik direktör Şenol Güneş olduğunu belirten sambacı, "Elbette ilk başta hocamızın gösterdiği, ihtiyacı olduğu yerde oynayacağım. Orada oynarken de elimden gelenin en iyisini yapacağım. Daha çok gol attığım ve sevdiğim pozisyon 10 numara... O bölgede kendimi daha iyi hissediyorum. Hem gol açısından hem asistlerimle olsun, takımıma daha fazla katkı yapabileceğime inanıyorum. Geride gol sayısı biraz daha düşebilir" yorumunu yaptı.

UÇURTMA ÇITASI


Brezilyalı yıldız Talisca, adının nasıl okunduğu sorusuna ilginç bir yanıt verdi: İsmim Anderson Souza Conceiçao.. Benim lakabım Talisca... Okunuşu ise daha çok 'Talişka' gibi ancak Avrupa'dayken herkes bana 'Taliska' diye seslendi. Talisca'nın anlamı ise 'uçurtma çıtası'.

BOYKO DÖNMEK İSTEMİYOR


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kendi kontenjanından transfer ettiği Denys Boyko'nun geri döneceğini söylemişti. Fakat AS gazetesine bir röportaj veren Ukraynalı kaleci, "Malaga'ya kalmak için mi yoksa Beşiktaş'a dönmek için mi geldin?" sorusuna, "Tabii ki kalmak için, hem de uzun yıllar kalmak için geldim. İspanya Ligi dünyanın en iyisi. Küçüklüğümden beri İspanya Ligi'ni izlerim. Kendime her zaman bu arenada olmam gerektiğini anlattım. Rüyam gerçek oldu" yanıtını verdi ..