Kızım henüz altı günlükken tüm takımın

Talisca, son dakikada attığı golle Beşiktaş’tan alacağı 1.5 milyon euroluk maaşın üçte birini şimdiden kazandırdı. Benfica ise eski oyuncusunun bu golüyle 1 milyon euro kaybetti
14 Eylül 2016 01:22

Oğuzhan’ın sakatlanması sonrasında oyuna giren Talisca, 45 dakika içinde Beşiktaş’a maddi ve manevi büyük katkı verdi.

Biyah-beyazlıların Benfica’dan kiraladığı futbolcu için Portekiz kulübüne 2 milyon euro kiralama bedeli, kendisine de 1.5 milyon euro garanti para verileceği açıklanmıştı. Brezilyalı oyuncunun son dakikada attığı gol, Beşiktaş’a 500 bin euro kazandırdı. Talisca bu sonuçla parasının üçte birini şimdiden kulüp kasasına koydu.

Oyuncuyu Beşiktaş’a göndererek 2 milyon euro kazanmış gibi görünen Benfica ise Talisca’nın son dakika golüyle 1 milyon euro kaybetti. Portekizliler galip gelse 1.5 milyon euro alacaktı.

 

Benfica’da kendisine saygısızlık yapıldığını dile getiren Talisca, “Kızım henüz altı günlükken tüm takımın maaşını verip yalnızca benimkini ödememişlerdi. Bu gol bir intikam değildi, gurur hamlesiydi. Kulüpte bazı kişiler benim para için ayrıldığım söylemiş. Bunların hepsi yalan. Ayrılmak istemedim. Neden gönderildiğimi hâlâ bilmiyorum. Benfica beni küçük gördü. Başkana ve yardımcısına bir mesajım var, doğru düzgün çalışırsanız, işler yolunda gider. Benfica ligde şampiyon olursa yine mutlu olurum” diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi’nde 4. golüne ulaşan Anderson Talisca, bu gollerinin 2 tanesini frikikten attı. Talisca, bu sezon Benfica’ya attığı frikik golü dışında Bayern Münih’e de frikikten bir gol kaydetmişti.

Gole tepki

Son dakikada gelen gol sonrasında Benficalılar Talisca’ya tepki gösterdi. Özellikle eski takım arkadaşı Lopez, Brezilyalı oyuncuya parmağını sallarken, taraftarlar da tepki gösterdi.