Ali Sami Yen'de sağ ayağımla attığım golle...

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, hakkında çıkan paracı söylemleri ve daha birçok konuda gazetecilere açıklamalarda bulundu.
22 Eylül 2016 11:01

BABAM 'ÇOK MU PARACISIN?' DİYE SORDU BANA


Hakkında çok paracı söylemleri kendisine hatırlatılan ve paracı mısınız sorusuna genç teknik adam şu yanıtı verdi:
"Bayram ziyaretinde köye gittim. Babam beni iyi tanıyor. Bana sordu, 'oğlum böyle bir şey var mı? Parayı seviyor musun?' diye. Benim çevrem beni iyi tanıyor. Bir takım şeyleri burada söylemek istemiyorum. Objektif düşünüyorum, kendime soruyorum hakikaten çok mu paracıyım diye. O kadar da paracı olduğumu düşünmüyorum. Başkanım o kelimeyi kullanırken ben oyuncularım için 10 bin lira ise prim, 11 bin 12 bin lira olsun diyorum. İşte bu doğal şeyden paracılık çıkıyor. Ben kendim için istemiyorum ve Başkanıma da söyledim, bana prim verme dedim. Paracı olayı ev ve araba olayından çıktı. Şimdi ben arabalarımı paracı olmadığımı göstermek için getirtiyorum. İkinci ligin bir hocasına villa tahsis edilmiş. Gençlerbirliği'nde tabii ki bunlar yoktur. Başkanım diyebilir, benim takımımda hocaya ev ve araba vermem. Buna saygı duyarım. Ama bunlar kamuoyuyla paylaşılmamalıdır. Ben de çok şey görüyorum ama bunlar benim içimde gider ve paylaşmam. Ben bu kulübün ekmeğini yedim ve suyunu içtim, asla bir şey söyleyemem dışarıya adım attığım zaman. Kendi içimizde tartışırız. Kendi içimizde bin iki bin tl primi tartışabiliriz ama bunu kendim için değil, oyuncularım için istiyorum. Başkanım bunu diyor ama, Süper Lig'de en az prime oynayan kulüp Gençlerbirliği'dir. En az prime oynayan bizim takımdır. Biz Gençlerbirliği'nde oynayan oyunculara karakter öğrettik. Saha içerisinde mücadele etmeyi öğrettik. Saha içerisinde dirençli olmayı öğrettik. Saha içerisinde sevdiklerimiz için oynamayı öğrettik. Bu oyunculardan üç tanesi milli takıma gitti araştırın var mı Gençlerbirliği tarihinde böyle bir şey. Ey İbrahim hoca, hiç mi doğru bir şey yapmadı bu Gençlerbirliği'nde. Hiç mi başardığın bir şey yok bu Gençlerbirliği'nde. Onun için, bırakın paracıyı bir kenara, ben paracı değilim ve hiçbir zaman parayı dinimin ve kitabımın önüne getirmedim, getirmem de. Benim çevreme nasıl hizmet ettiğimi Allah biliyor. Bence Gençlerbirliği gelecek ile ilgili yapılanmalar yaparken ben veya bir başkası, mevcut bir hoca varsa, o hocanın söylediklerine biraz riayet etmesi lazım ve kulak asması lazım. Çünkü ben buraya alacağım oyuncuyu Gençlerbirliği'nin menfaatleri doğrultusunda alırım. Ben ekmek yediğim camiaya hizmet ederim, ihanet etmem" dedi.


ARDA'NIN MİLLİ TAKIMDA PRİM KONUSUNU ÖN PLANA GETİRECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM

 


Üzülmez, Milli takımda yaşananlara da değinerek, "Arda çok düzgün bir karakterde bir arkadaş" diyerek, "Ben Arda'nın Milli takımda prim konusunu ön plana getireceğini düşünmüyorum. Arda, gazeteciler ve Fatih hocamın yarım yamalak açıklamaları oluyor. Herkesin her şeyi ortaya koyması gerekiyor. Çünkü, milli takım söz konusuysa gerisi teferruattır. Ast olan milli takımımızdır ve ay yıldızdır. Kırmızı beyazımız ve milli formamızdır. Yaşanılanlar yaşandı. Arda bir açıklama yapıyor, Fatih hocam bir açıklama yapıyor, belki yarın Burak da bir açıklama yapacak. Ama bunlar bize bir fayda getirmez. Medyamıza baktığımız zaman, Arda'mı Fatih hocamı? Arkadaşlar, Fatih hoca haklı olsa ne olur, Arda haklı olsa ne olur. Bir ay-yıldızımız var bizim. Bir Milli takımımız var. Bir Milli formamız var ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmemiz gerekiyor. Herkesin birey olarak şapkasını önüne alıp düşünmesi gerekiyor. Bu açıklamalar bize fayda getirmez. Fatih hocamı çok seviyorum, Arda'yı da iyi tanıyorum. Artık nokta koyulmalı ve yeni bir sayfa açılmalı. Bu ülkenin insanının milli takımı nasıl sahiplendiğini iyi biliyoruz. Gazete manşetlerinde milli takım polemiklerinin olmaması gerekiyor. Bu tür spekülatif açıklamalar bizlere zarar vermeye başladı. Gruplaşmalar oldu. Fatih Terim haklı diyenler ve Arda haklı diyenler. Haklı veya haksızı bir kenara atalım ve Milli takımımıza sahip çıkalım. Milli takımımızı hak eden kimse çıksın oynasın aslanlar gibi. Umarım en kısa sürede bir araya gelirler. Medya milli takım tarafından milli takıma taraf olması lazım. Her alınan duyum yazılmak zorunda değil. Milli maç varken duyumlar yazılmamalı. Avrupa Şampiyonası'nda başarılı bir sınav veremedik. Saha içerisinde ve medya olarak. İspanya maçından sonra çok ağır eleştiriler pek hoş olmadı. Benim de medyadan arkadaşlarım var ve çok eleştirilirdim. Bizim bir milli takımımız var ve daha hassas olmamız gerektiğini belirtmek istiyorum" diye konuştu.


BEŞİKTAŞ TARAFTARININ DELİ İBOSUYDUM VE KİMSEYE KIRGINLIĞIM YOK


Beşiktaş'tan ayrılması konusunda 'camiaya kırgınlığım yok' diyen Üzülmez, "Beşiktaş'a 11 senemi verdim. Taraftarın Deli İbo'su olmuşum, eski İnönü Stadı'nın ambiyansını koklamışım, nice başarılar yakalamışım, şampiyonluklar yakalamışım, 100. yılda forma giymişim, şampiyonluk yaşamışım, bu nedenle hiçbir zaman Beşiktaş'a kırgınlığım olamaz. Şahsi olarak kırgınlıklarım ve kızgınlıklarım oldu. Olaylarla ilgili iğneyi kendime çok batırdım. Yaşamışlıklarım çok ama her zaman içimde kaldı. Anadolu kulübünden gelip en çok oynayanlar içerisindeyim. Her gelen hocanın tercihi oldum ve fazla da yedek kulübesi görmedim. Ayrılma süreci biraz daha farklı olabilirdi. Daha sakin ve daha soğukkanlı olabilirdik. Camia olarak baktığınız zamanda biraz daha toleranslı olabilirlerdi" ifadelerini kullandı.


FUTBOLCULUĞUMDA HER ŞEYİ YAŞADIM


'Futbolculuğunda yaşayamadığın şey kaldı mı?' sorusuna İbrahim Üzülmez, "Futbolculuğumda her şeyi yaşadım. Şampiyonlar Ligi'nde 8-0'lık Liverpool mağlubiyetini de yaşadım, Chelsea'yi Londra'da 2-0 yendiğimizi de yaşadım, İstanbul'da Barcelona'yı 3-0 yendiğimizi de yaşadım. 25 maçlık yenilmezlik rekoru olan Galatasaray'ı Ali Sami Yen'de sağ ayağımla attığım golle yenerek şampiyonluğu da yaşadı. İyisini de yaşadım, en farklı mağlubiyeti de yaşadım. Futbolun içerisinde olan her şeyi futbolculuk anlamında yaşadım ben. Dolayısı ile bu konuda bir özlemim yok. Ama, bu yeni görevim ve mesleğimde tabii ki hedeflerim var. İbrahim Üzülmez bu kısa sürede çok önemli işler yaptı. Şükürler olsun ki Allah'ıma çalıştık çabaladık yaptık. Yeterli değil ve kendimizi yeterli görmeyeceğiz. Ne ben kendimi yeterli göreceğim, ne de oyuncularım kendini yeterli görecektir. Gelecek haftalarla ilgili neler yapacağımız konusunda kendime güveniyorum. Daha fazla çalışmamız gerekiyor. Hedeflerime ulaşır mıyım ulaşamaz mıyım bunu Allah biliyor. Ben oyuncularımla daha fazla çalışmam gerektiğini biliyorum" yanıtını verdi.


DERBİDE FAVORİ GÖRÜLEN TAKIMLAR TÖKEZLİYOR AMA, BEŞİKTAŞ BİR ADIM ÖNDE


Hafta sonunda oynanacak olan Beşiktaş - Galatasaray derbisinin favorisi kim sorusuna genç teknik adam, "Derbilerde favori takımlar tökezliyor" diyerek şu açıklamaları yaptı:


"Şu anda da bütün medya Beşiktaş'ı favori gösteriyor anladığım kadarıyla. Beşiktaş'ın kadrosu çok geniş ve Şenol hocam kadroyu çok iyi biliyor. Şenol hocam bu ülkenin yetiştirdiği en önemli değerlerden biridir. Bursaspor, Trabzonspor, Milli takım ve Beşiktaş'ta başarılı oldu. Dolayısıyla Galatasaray için zor bir maç olacaktır. Galatasaray geçen yıla göre saha içerisinde daha iyi gözüküyor ve zor bir maç olacaktır. Bakıldığı zaman, geniş bir kadro, kaliteli oyuncular ve çok tecrübeli bir hocaya sahip Beşiktaş'ın bir adım daha önde olduğunu düşünüyorum ben. Her iki takımda da önemli oyuncular var ama, Beşiktaş oyunun her iki yönünden de bir adım önde. Her şeyden önemlisi deplasman yasaklarını kaldırmamız gerekiyor. Fair-Play'in önde olduğu hakem hatalarının konuşulmadığı bir derbi olsun. Genel anlamda bakıldığı zaman Beşiktaş'ın bir adım önde olduğunu söyleyebilirim."

 

KAYNAK:DHA