Ah bir de Mario Gomez olsaydı...

Beşiktaş, geçtiğimiz sezon şampiyonluğa ulaştığında, oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanmıştı.
05 Ekim 2016 15:56

Siyah-Beyazlılar'ın bu sezonun ilk altı haftasında sergilediği performans ise tatmin etmedi. Hatta eleştirilerin dozu da bayağı yükseldi. Ama istatistikler öyle demiyor... Son şampiyon, geçen sezondan bir puan daha fazla topladı. Rakip kaleyi 86 kez yoklayan Siyah-Beyazlılar, bunların 33'ünde isabet sağladı. Geçen sezon ise 83 şut çekilmiş, bunların 30'u kaleyi bulmuştu. Orta konusunda da Kara Kartal, daha iyi durumda...


RAKİPLERE DE AZ ŞUT ÇEKTİRDİLER!


Geçen sezon 132 kez orta kesen Siyah-Beyazlılar, bu sezon bunu 149'a yükseltti. İsabetli ortada ise 36'yla geçtiğimiz sezona göre dört fazlayı buldu. Hücumda performansını yükselten Beşiktaş, savunmada da rakiplerine fazla şans vermiyor. Geçen sezon 7 gol yiyen Kartal, bu sezon ağlarında 1 az gol gördü. Rakipler, Beşiktaş'ın kalesini 67 kez yokladı... Geçtiğimiz sezon ise bu rakam 80'di... Bu şutların 24'ü isabetliydi. Geçen sezondan dört az... Kartal, sadece attığı golde sıkıntı yaşadı.


CENK TOSUN BİR FAZLA GOL ATTI


Rakip ağları 14 kez sarsan Beşiktaş, şampiyon olduğu sezonun ilk altı haftasında 16 gol atmıştı... İlk altı haftaya yansıyan istatistiklerden ise çıkan tek sonuç var: "Ah bir de Mario Gomez olsaydı!" Alman forvet, geçtiğimiz sezonun ilk altı haftasında rakip ağları dört kez havalandırdı... Mario Gomez'in gidişiyle kiralık olarak alınan Vincent Aboubakar ise henüz golle tanışamadı. Bu sezon ağları altı kez sarsan Cenk Tosun ise geçen sezondan bir fazla atmayı başardı.


BİR TEK GOL EKSİK
Bu sezon..........................Geçen sezon 
14.............PUAN.............13 
14.............GOL.............16 
6.............Y.GOL.............7 
86.............ŞUT.............83 
33.............İ.ŞUT.............30 
67.............R.ŞUT.............80 
24.............R.İ.ŞUTU.............27 
149.............ORTA.............132 
36.............İ.ORTA.............32


Kaynak: Akşam