4x4’lük silah Cenk Tosun

Bu sezon 8’i isabetli 13 şutla rakip kaleleri en çok yoklayan isim olan Cenk Tosun; 4 maçta 4 gol bulurken, hepsini de sağ ayakla kaydetti..
23 Eylül 2016 09:04

Beşiktaş'ın yarın evinde oynayacağı G.Saray derbisindeki en önemli kozu hiç şüphesiz Cenk Tosun olacak. Sezona hızlı bir başlangıç yapan G.Saray'ın golcüsü Eren Derdiyok en çok ilgi gören oyuncuların başında gelse de, geride kalan 4 haftada Eren Derdiyok kadar gol atan (4 gol) Cenk Tosun'dan ise pek bahsedilmiyor. Bu durum siyahbeyazlıların genç forvetini biraz üzse de, teknik direktör Şenol Güneş ise bu konuyu lehine çevirmek istiyor.

Tecrübeli teknik adam, derbinin ilk 11'inde forma vermeye hazırlandığı milli takımın forvetine sürekli olarak moral aşılıyor. Cenk'e Türkiye'nin en iyi forvetinin kendisi olduğunu ve derbide gol beklediğini anlatan Şenol Güneş'in kritik maçta hücum silahı olarak kullanacağı genç golcü, bu sezon ayaklarını iyi kullanıyor. 8'i kaleyi bulan 13 şutla rakip kaleleri en çok yoklayan siyah-beyazlı futbolcu olan Cenk, dört golünü de sağ ayakla attı..

 

 

FOTOMAÇ